Gap year —> ar verta?

Gap year, arba metų pertrauka po mokyklos baigimo, žavi vis daugiau jaunų žmonių. Tai laikas, kai atviros visos durys: gali važiuoti, kur nori – Australija, Naujoji Zelandija, Izraelis, Tailandas, gali daryti, ką nori – mokyti, savanoriauti, stažuotis, dirbti su gyvūnais, vykti į stovyklas.

Metų pertrauka skirta išbandyti bet ką, kas tave domina, pažinti kitas šalis, žmones ir svarbiausia patį save. Todėl pristatau esminius dalykus, ką būtina žinoti apie gap year.

  • Paprastai daugelis pasiima laisvus metus, nes nori suprasti, o kas toliau, kokie ateities planai. Todėl per tą laiką analizuok ir stebėk save: kas patinka, kas įdomu, ką dar nori išbandyti.
  • Garsūs pasaulio universitetai pabrėžia gap year naudą: tai tobulina socialinius ir komunikacinius įgūdžius, skatina mokytis užsienio kalbų, moko tvarkytis su stresu, spręsti problemas ir prisiimti atsakomybę. Išėjimas iš komforto ribų yra brangiausias įgytas „turtas“ gap year metu.
  • Kita vertus, nebūtina vykti į pasaulio kraštą, norint įgyti darbinės ir gyvenimiškos patirties. Gali savanoriauti ar stažuotis savo šalyje, gali įsidarbinti įmonėje, kurios specialistu svajoji būti.
  • Užduok sau klausimą: „ko aš tikiuosi iš šių metų?“ Jeigu nežinai, ko tikiesi, tuomet gal tavo gap year yra tik pabėgimas nuo savęs ir sprendimų atidėliojimas?

Jeigu nusprendei išbandyti gap year:

  • Žinok tikslą. Tavo laikas bus produktyviai išnaudotas, jeigu žinosi, kur vyksti ir ką nori padaryti. Taip skirsi laiką svarbiausiems dalykams. Be aiškaus tikslo, gali užstrigti: keliausi nuo vieno projekto prie kito nebežinodamas, ko pats ieškai.
  • Atlik namų darbus. Pasikalbėk su žmonėmis, kurie jau buvo pasirinkę gap year. Gal vyko draugas, pažįstamas (arba parašyk FB grupėse) – šie žmonės duos geriausius patarimus, planuojant kelionę.
  • Būk atviras. Gap year skirtas naujoms patirtims, pokyčiams, atradimams ir įkvėpimui, todėl neprarask galimybių dėl išankstinio nusistatymo ar baimių!

Vietoj pabaigos.

Taigi, ar išvykti metams?

TAIP! Tai vienas geriausių dalykų, ką gali padaryti dėl savęs. Kaip siaura upė pavasarį laužo pirmuosius ledus, taip gap year praplės tavo horizonto akiračius, tapsi savarankiškesnis,  brandesnis ir turtingesnis kaip asmenybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *