Atrask pasaulį ir atrasi save

Savęs ieškojimas – prasmingiausia žmogaus kelionė per visą gyvenimą. Supratę save, suprasime, ką norime veikti, įgysime pasitikėjimo, atrasime vidinę ramybę, būsime užtikrinti sprendimais ir nelauksime aplinkinių pritarimo. O kadangi savęs vertinimas yra glaudžiai susijęs su savęs pažinimu, todėl dalinuosi patikrintais būdais, ką daryti.

Išbandyk naują veiklą. Išėjus iš komforto zonos, smegenys prisitaiko prie situacijų, todėl į viską gali pažvelgti iš kitos perspektyvos. Nauji užsiėmimai lavina kūrybiškumą, įneša šviežių minčių, netikėtų idėjų, todėl kartu jausiesi ir produktyvesnis. „Dažniausia priežastis, kodėl žmonės nežino, ką nori daryti yra tai, kad jie yra išbandę per mažai įvairių dalykų“ (Gary Vaynerchuk).

Skaityk motyvuojančias knygas. Psichologai neveltui sudarinėja knygų sąrašus, kurias rekomenduoja perskaityti, norint iš pagrindų pakeisti gyvenimą. Kaip vienoje knygoje rašė pasaulinio garso lyderystės ekspertas, keturių organizacijų vadovas John C. Maxwell: „Man patinka rašyti knygas, nes taip galiu „kalbėtis“ su daugybe žmonių.“ Knygose sudėtos neįkainojamos patirtys ir istorijos, kurios moko išminties, empatijos ir plečia pasaulio suvokimą.

Išvyk į kelionę. Bent kartą per metus nuvažiuok ten, kur nesi buvęs. Nesvarbu, ar toli, ar čia pat Lietuvoje, svarbiausia – naujovių atradimas. Ir visada stebėk, kaip jautiesi: kas įdomu, kas traukia, o kas nepatinka, tai labai daug pasako apie mus. Naujos vietos = naujos idėjos.

Suprasti save tai reiškia žinoti savo stipriąsias ir silpnąsias puses, tolerancijos ribas, baimes ir norus. Tave stabdo tik mintyse pastatytos hipotetinių įsitikinimų sienos, todėl nebijok, eksperimentuok ir pažindamas gyvenimą, per savirefleksijas pažinsi save.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *